Chystáme třetí ročník Turnaje Vítězů

4.5. 2016

Turnaj Vítězů –  chystá své třetí pokračování ...

Bohumín – Turnaj Vítězů, v Česku unikátní měření sil družstev starších a mladších žáků, jenž vyhrají své krajské soutěže a přebory, se opět blíží. Už potřetí! A stejně jako před rokem jej budou hostit dvě hřiště v Bohumíně.

„Právě fakt, že v Bohumíně jsou dvě velmi kvalitní hrací plochy, je pro nás důležitý. Jinak by bylo možné Turnaj Vítězů pořádat téměř kdekoliv,“ připomíná jeden z organizátorů a zakladatelů turnaje Jaromír Nadhajský – jednatel  společnosti Media Walk outdoor partner s.r.o., generální partner Turnaje Vítězů.

„První rok jsme se zaměřili na kategorii starších žáků, pilotní program se vydařil. Nebyl tedy důvod v tomto snažení nepokračovat. Loni se také ukázalo, že rozšíření o kategorii mladších žáků bylo správným krokem,“ přiznal  Mgr. Libor Plhoň, ředitel turnaje a „autor myšlenky“ , jehož heslo je „BAVÍME SE FOTBALEM“.

„Cílem tohoto turnaje je popularizace mládežnického fotbalu, jeho zatraktivnění a zviditelnění, hlavně však pro mladé fotbalisty možnost prožít krásný fotbalový den. Každý z účastníků již totiž vítězem je, protože účastníky jsou pouze vítězové“, uvedl profesionální trenér MSKFS  Mgr. Radim Zajíc.

 „ Součástí turnaje je předání cen, pohárů, diplomů a medailí všem družstvům za celoroční snažení v uplynulém soutěžním ročníku, co v minulosti nebylo a ceny přebírali funkcionáři na losovacích aktivech, uvedl bývalý předseda MSKFS a také jeden ze spoluzakladatelů  Bc. Martin Bednář.

 „Myšlenka turnaje je správná. Utkávají se ti nejlepší z regionu, to je výborné. Líbilo se mi to. Navíc jsem zde viděl dost šikovných kluků, kteří by nemuseli skončit jen v přeborech, ale mohli by to někam dotáhnout,“ řekl před rokem Deníku bývalý obránce Baníku Ostrava či Viktorie Plzeň Aleš Neuwirth.

Podobně mluvily také další fotbalové osobnosti regionu – kapitán ostravského Baníku Daniel Holzer, který je mimo jiné tváří Turnaje Vítězů a předseda Moravskoslezského fotbalového svazu Karel Kula.

„Myslím, že je to super, jelikož zde vidím řadu velmi nadějných hráčů. Je to hlavně o tom, aby si kluci zahráli a fotbal je i nadále bavil. To je nejdůležitější,“ uvedl Daniel Holzer.

„Líbí se mi to. Je to další možnost pro mladé hráče utkat se mezi sebou. Má to kvalitní úroveň a je o to evidentně zájem. Ze strany rodičů, diváků, organizátorů i hráčů,“ vyjádřil se Karel Kula.

„Jako krajský fotbalový svaz nemáme v rozpisech žádný turnaj vítězů, ale jsme rádi, že to někdo vymyslel a organizuje. Samozřejmě určitou podporu, ať už finanční či materiální, jsme ochotni a schopni poskytnout. Doufám, že to bude mít tradici a pokračování,“ dodal Karel Kula. 

Pokračování to mít bude. Poslední červnová sobota 25.6.2016 v Bohumíně. O účastnících se v těchto týdnech a měsících rozhoduje na fotbalových trávnících po celém Moravskoslezském kraji..

Více informací a aktuality o turnaji najdete www.turnaj-vitezu.cz a také na facebooku. Turnaj Vítězů

Předchozí

v diskusi je 0 příspěvků

Diskuze
Napsat nový komentář
obrázek na pozadí