Turnaj Vítězů v Bohumíně vyhráli žáci Baníku Ostrava

27.6. 2016

ROZHOVOR S PŘEDSEDOU MS KFS KARLEM KULOU: "Turnaj má výbornou úroveň"

Předseda Moravskoslezského krajského fotbalového svazu Karel Kula sám v Bohumíně na vlastní oči shlédl řadu utkání a uznal, že takové měření sil mladých fotbalistů má smysl. „Po loňské účasti jsem tu byl podruhé, tentokrát jsem si ale udělal více času, abych mohl vidět maximum duelů. Moc se mi to líbilo, navíc i sportovní areál v Bohumíně všemu pozitivně nahrává," uvedl mimo jiné v rozhovoru pro Deník Karel Kula.

Které z družstev vás zaujalo?
Dobře hrála Horní Suchá, která porazila i ostravský Baník, ale v závěru jí vítězství v turnaji uteklo. Je ale pěkné, že favorit nemá nic jisté a nikdo není suverénní. Jinak se mi líbily všechny mančafty, v každém jsou šikovní fotbalisté a věřím, že z nich něco vyroste. Tento turnaj chceme mít jako další motivaci pro hráče a jsem rád, že se už pravidelně pořádá. Každý rok má vysokou úroveň.

A mezi jednotlivci?
Myslím si, že individuality tady určitě byly. Neznám kluky podle jmen, ale výkony na sebe jistě upozornili. Hodně jich rozhodně bylo v Baníku, který tak ukázal, že je výkladní skříní našeho kraje, ale také brankář Těrlicka se mi líbil a ani Vítkovice, které předchozí dva ročníky vyhrály a letos byly páté, nezklamaly. Tím je to ale zajímavější.

Že jednou vyhrajete a za rok jste poslední?
Je to dáno také ročníkem, protože hráči se logicky v družstvech mění. Hodně kluků asi šlo po minulé sezoně do dorostu a tato garnitura měla i těžší soupeře, protože Baník zde loni nebyl. Jsem rád, že spektrum tak kvalitních týmů z kraje se dá vidět na jednom místě a člověk pak vidí v akci nejen hráče, ale i jejich trenéry. Zároveň je dobře, že na turnaji dostanou možnost i mladí rozhodčí, kteří naberou zkušenosti.

Vážnost všemu přidává určitě i fakt, že oficiální tváří turnaje je kapitán Baníku Ostrava Daniel Holzer, nemyslíte?
Nyní je to osobnost Baníku, který v tomto regionu vyrostl, má k tomu blízko. A je dobře, že to zaštiťuje. Mladí hráči potřebují vzory, vidět se s nimi, potkat je, vyfotit a podat si ruku. Třeba sem za rok dotáhneme i nějakého reprezentanta.

Co vás vedlo k tomu, že jste jako krajský svaz vzali Turnaj vítězů pod svou záštitu?
Hlavně to, že se povedl a má velký ohlas. Řekli jsme si, že stojí za to, abychom turnaj jako MSKFS podpořili, protože jsou zde vítězové svých soutěží, které vlastně spadají pod nás, a konfrontace mezi nimi je něčím zvláštní. Tyto kluby se normálně nepotkají, odráží to i kvalitu daných soutěží. Proto jsem si tentokrát udělal více času, abych mohl vidět co nejvíce zápasů. Kvalita byla velice slušná.

Co byste řekl na možnost rozšíření této myšlenky i do dalších krajů? Přemýšleli jste jako MSKFS nad tím?

Jako svaz bychom teoreticky mohli. Pokud by Turnaj vítězů organizovaly i jiné regiony, tak by poté mohli jednotliví vítězové hrát mezi sebou. Nicméně kalendář není nafukovací, sezona by se natáhla a i tito kluci potřebují oddech od fotbalu, vyčistit hlavy o prázdninách, trenéři potřebují dovolenou a podobně. Bylo by to náročné, ale opakuji, že konfrontace se mi líbí. Chytla se, má podporu, proto děkuji sponzorům a partnerům, protože oni to začali, my se pak přidali. Jsem rád, že můžeme spolupracovat a udělat něco pro mladé talenty v kraji.

Turnaj vítězů 2016Starší žáci: 1. Baník Ostrava 9 bodů, 2. Depos Horní Suchá 7, 3. FK Nový Jičín 7, 4. BFK Frýdlant nad Ostravicí 4, 5. MFK Vítkovice 1.

Mladší žáci: 1. Baník Ostrava 10 bodů, 2. FK Těrlicko 7, 3. FK Nový Jičín 6, 4. Sokol Stará Bělá 4, 5. FK Krnov 1.

Zdroj: http://karvinsky.denik.cz/fotbal_region/turnaj-vitezu-v-bohumine-vyhrali-zaci-baniku-ostrava-20160702.html

PředchozíDalší

v diskusi je 0 příspěvků

Diskuze
Napsat nový komentář
obrázek na pozadí