Žákovskému Turnaji Vítězů kraloval po roce opět Baník Ostrava

28.6. 2017

Žákovskému Turnaji Vítězů kraloval po roce opět Baník Ostrava 

DAVID HEKELE 

Bohumín Jasného vítěze měly sobotní souboje v bohumínském Fotbalovém areálu Pavla Srnička. Čtvrtý ročník žákovského Turnaje Vítězů totiž, stejně jako před rokem, ovládl v obou kategoriích ostravský Baník.

Až za ním se v mladších i starších žácích seřadily týmy Těrlicka, Staré Bělé, Havířova, Karviné nebo domácího Bohumína. Dění na hřišti bedlivě sledoval také vedoucí trenér přípravek Baníku Ostrava Zdeněk Grygar, který považoval triumf svých někdejších svěřenců za zasloužený. „Jsem člověk, který se snaží říkat věci na rovinu. Myslím si, že český fotbal není v úplně dobré kondici komplexně, je co zlepšovat a na čem pracovat. Tady byl znát velký rozdíl mezi Baníkem a ostatními týmy. Všichni podali maximální výkony a chtěli se ukázat, nicméně ten rozdíl je znát,“ uvedl Grygar, podle kterého je důležité pracovat kvalitně s mládeží, čímž myslí od těch nejmenších hráčů.

„A od úplných základů. Tak jako to máte ve škole, kde se také neučíte hned celé věty, ale začínáte u znaků, různých vlnovek či čárek. Až pak přes čísla a písmena a slova tvoříte věty. Ve spoustě klubů se to řeší naopak. Vyhrají turnaj, ukopou to, ale individuální kvalita u hráčů chybí,“ zmínil Grygar. 

„Záporně je to, že i v nejmladších kategoriích se hraje o poháry a medaile, a rodiče či trenéři ty ambice často neunesou,“ dodal.

Myšlenka Turnaje Vítězů, kdy se po sezoně utkají všichni vítězové krajských soutěží, se mu však líbí. „Každá taková konfrontace je skvělá a věřím, že v rámci České republiky se to rozkřikne víc a bude se to dít i ve více krajích,“ přál si Zdeněk Grygar. „Jsem rád, že se to podařilo zrealizovat. Je to slavnostní zakončení sezony pro každého z kluků, kteří se teď s chutí rozjedou na tábory a kempy, a užijí si více rodiny, protože v sezoně toho času moc není,“ řekl Grygar.

I v Bohumíně však viděl talenty, které by jednou mohly hrát ve vyšších soutěžích. „Určitě na této úrovni tady byla spousta kluků. Našli se kluci, kteří mě zaujali a v budoucnosti mohou být dobrými fotbalisty,“ zakončil pozitivně Zdeněk Grygar.


PředchozíDalší

v diskusi je 0 příspěvků

Diskuze
Napsat nový komentář
obrázek na pozadí