Cíl turnaje

úvod TURNAJ VÍTEZŮ krajských soutěží mladších a starších žáků řízeným Moravskoslezským krajským fotbalovým svazem vzešel z myšlenky trenéra Mgr. Libora Plhoně dlouhodobě pracujícího s fotbalovou žákovskou mládeží. Tento trenér, který působil v mládežnických týmech FC Baník Ostrava, MFK OKD Karviná, FK Bohumín přichází s myšlenkou zatraktivnění krajských fotbalových soutěží pořádaných MSKFS. Koneckonců nejde o žádnou revoluci  v žákovském krajském fotbalovém dění, ale o zviditelnění fotbalových nadějí a zatraktivnění žákovského fotbalu na konci mistrovské sezóny . Pro mnohé holky a kluky je to možnost se také rozloučit se žákovským fotbalem na kvalitním turnaji.

Smyslem turnaje je poměření sil těch nejlepších z jednotlivých regionů MS kraje, kteří neměli tu možnost se díky současnému stavu rozlosování utkat. Také nelze opomenout slavnostní ceremoniál předávání  pohárů,  medailí,  jednotlivým vítězům krajských soutěží a vítězi krajského přeboru zástupcem MSKFS, který se může stát velice pěknou tradicí.. Děti z tohoto turnaje odcházejí všichni jako vítězové a bonusem je právě tento Turnaj Vítězů, ve kterém se utkají o PUTOVNÍ POHÁR.

Dle průzkumu oslovených oddílů je velký předpoklad úspěchu a zájem o totoúvod fotbalové dění těch nejlepších žáků v rámci soutěží MS KFS. Na  turnaji uvidíme mladé talentované fotbalisty, které jak věříme přitáhne širokou fotbalovou veřejnost a bude atraktivní pro  "hledače talentů" z řad týmů hrajících žákovskou ligu popřípadě i zahraničních "skautů ".

Z historie fotbalu víme, že nejeden z velmi úspěšných hráčů, kteří se ukázali vúvod reprezentačních barvách, vzešel z méně známých oddílů.  Je to velmi skvělá možnost se předvést pro talentované děti, které nejsou v dosavadním hlédáčku trenérů sestavující krajské žákovské výběry či jiné reprezentační celky.

" Talentované děti jsou kolem nás, jen je někdy nevidíme nebo nechceme vidět ... , jako každý v životě potřebují dostat šanci " Mgr. Libor Plhoň.

Ne každý z rodičů si v dnešní době u svého talentovaného dítěte může dovolit takovou finanční podporu, jakou mnohdy požadují zvučnější oddíly hrající vyšší soutěže. Věříme, že právě tento turnaj odstartuje něčí skvělou kariéru.

Hlavní organizátor a strůjce myšlenky  Mgr. Libor Plhoň tímto chce poděkovat generálnímu partnerovi turnaje - společnosti Media Walk outdoor partner s.r.o a dalším současným i budoucím partnerům, sponzorům, zástupcům médií, kteří rádi jakýmkoliv způsobem podpoří tuto myšlenku zatraktivnění mládežnického fotbalu na krajské úrovní a možná... .

Dejme talentům šanci, držíme Všem palce !  :))

                                                                                                                                                                                        Organizátoři Turnaje Vítězů. BAVÍME SE FOTBALEM!

obrázek na pozadí